Kunstniku ettekujutus Marsil sõitvast sondist, mis saadab Marsilt Maale pinnaseproove. Foto: NASA/JPL-Caltech/MSSS/SWNS
Muidu polekski nagu häda, aga kogu ülejäänud maailm, ka äri- ja teadusmaailm, saavad asjadest ühtmoodi aru, kuid nende kolme riigiga asju ajades võib riskida möödarääkimistega.
Kuidas peaks digitehnoloogia arengu juures käibeid ja kasumeid kasvatama paber? Tavaline printeripaber? Ega suurelt kasvatagi, nagu ka muud kontoritarbed. Klammerdajad, augustajad, muu selline pudi-padi, isegi printereid ostetakse aina vähem.
Edukas naine ei ole obskuursus, aga obskuurne on see, et me oleme kogu aeg eelduslikult pidanud arvuti, programmeerimise ja üldiselt matemaatilist maailma justkui meeste alaks.
Kuidas võisid lõhnata parfüümid Konnapoeg Koores, Koer või Piraat ning kuidas maitsenuks šokolaad nimega Odavad Preilid ja kui lõputu hulk tooteid tehti omal ajal nimega Kalev – alates lukkudest kuni seepideni välja.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.