Kehv finantsseis sundis HKScan Eesti ja Oleg Grossi firmade koostööpartneriks olnud Saaremaa lihatööstust esitama kohtule saneerimisavaldust. Grossi sõnul temal raha Saaremaale kinni ei jäänud. HKScanil on Saaremaa lihatööstuse vastu üleval aga nõuded.

- Raskustesse sattunud Saaremaa lihatööstuse koostööpartneriteks olid ka Oleg Grossi ettevõtted ning HKScan Eesti. Foto: Rauno Volmar/Ekspress Meedia/Scanpix
„Neil on juba pikemat aega olnud raskused ja me ei müünud neile võlgu,“ ütles Gross. Küsimusele, kas temal oleks huvi Saaremaa lihatööstus üle võtta, nagu Saaremaal räägitakse või loodetakse, vastas Gross, et sellist huvi tal pole. „Need on kuulujutud, sest juba logistiliselt ei sobiks nad meile, lisaks on praegu lihatööstustel väga keeruline aeg,“ märkis Gross.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Oma Eesti kahjumlikest äridest loobumisel tuli Soome lihatootjal leppida kibeda kahjumiga, seda enam, et osa rahast tuleb neil veel tükk aega oodata ka siis, kui konkurentsiamet peaks üldse müügiks loa andma.
Iga tööpäeva hoolikas planeerimine ja head suhted kolleegidega on meie suurima toidutootja HKScani Rakvere lihatööstuse uue presonalijuhi Ksenia Sheveleva (38) jaoks võtmesõnad, et oma tööd 900-liikmelises ettevõttes hästi teha. Kogemusi on naisel selles valdkonnas juba tosina aasta jagu.
Grossi hinnangul on omaniku muutus ettevõttele kasulik
Aasta aega küpsetatud suurtehinguga ostab kodumaine Maag Grupp soomlastelt HKScani Baltikumi ärid, et saada kogu piirkonnas tähtsaks tegijaks. Konkurentides tekitavad Maagi ambitsioonikad plaanid hirmu ja panevad muretsema. Oleg Grossi hinnangul on omaniku muutus aga tervitatav.
Finantsjuhtidel on viimastel aastatel olnud palju olulisi väljakutseid, mistõttu on tulnud määramatusega kiiresti kohaneda ja vajadusel olla valmis iga päev oma otsuseid muutma.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.