Riigi tellitud uuring andis esimese pildi tuumajaama võimalikest asukohtadest, Fermi Energia esindajate kinnitusel see nende tegevusele praegu mingeid piiranguid ei sea.
- Fermi Energia keskkonna ja planeerimise juht Diana Revjako. Foto: Andres Pulver
Valitsuse ülesandel teist aastat tegutsev töörühm, mis analüüsib tuumaenergia kasutuselevõtmise võimalusi Eestis, sai valmis
ruumianalüüsi, kus otsiti vastust küsimusele, kas Eestis on piirkondi, kuhu saaks kaaluda tuumajaama rajamist ja radioaktiivsete jäätmete lõppladestamist.
Fermi Energia keskkonna ja planeerimise juht Diana Revjako rääkis, et Fermi Energia jaoks ükski ala, mida nemad näevad tuumajaama võimaliku asukohana, ära ei kadunud. "Valik läks pigem laiemaks," sõnas ta.
Siiski keskendub Fermi Energia oma uuringutega Virumaale ning vähemalt esialgu Lääne-Eestisse ei tõtta.
Seotud lood
Tuumaenergia töörühm tutvustas täna ruumianalüüsi, mis toob erinevate stsenaariumite ja kriteeriumite põhjal välja piirkonnad Eestis, kuhu on põhimõtteliselt võimalik tulevikus tuumaelektrijaam rajada.
Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO) leiab, et rahandusministeeriumi täna avaldatud raport Eesti võimaliku tuumajaama ja tuumajäätmete lõppladustuse asukoha kohta jätab tähelepanuta tuumaenergiaga kaasnevad olulised riskid.
Riigigümnaasiumi abituriendid kehastusid erinevatesse rollidesse, et arutleda, kas tuumajaam on energiakriisist päästja või hoopis tee hukatusse. Ei õpilased ega ka kaasatud eksperdid ühese vastuseni ei jõudnud.
Väikese moodulreaktoriga tuumajaama planeeriv Fermi Energia valis kolmest laekunud pakkumusest Eestisse rajamiseks sobivaimaks USA-Jaapani ühisettevõtte GE Hitachi moodulreaktori BWRX-300, mille esmaehitus läheb käima Kanadas.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.