Valmis eeluuring Letipeale tuumajaama vundamendi rajamise võimalikkuse kohta
Juunis valmis Fermi Energia tellitud projekt, mille käigus viidi Viru-Nigula vallas Letipea külas läbi ehitusgeoloogilised uuringud, et hinnata piirkonna sobivust reaktorihoone vundamendi rajamiseks.
Ehitusgeoloogilised uuringud Letipeal algasid detsembris. Foto: Fermi Energia
Inseneribüroo Steiger poolt läbi viidud eeluuringute projekt koosnes kolmest sisulisest osast: projektipuurimised ja mõõtmised Letipea külas, laborianalüüsid ja eksperthinnangud ning vundamendi eskiislahenduste väljatöötamine.
Tuumajaama rajamine on tuumajulgeoleku ja hädaolukordadeks valmisoleku vaatest Eestisse võimalik, kuid see eeldab vajaliku valmiduse saavutamiseks olulisel määral täiendavate tingimuste täitmist ja pikaajalist planeerimist.
Riigi tellitud uuring andis esimese pildi tuumajaama võimalikest asukohtadest, Fermi Energia esindajate kinnitusel see nende tegevusele praegu mingeid piiranguid ei sea.
Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO) leiab, et rahandusministeeriumi täna avaldatud raport Eesti võimaliku tuumajaama ja tuumajäätmete lõppladustuse asukoha kohta jätab tähelepanuta tuumaenergiaga kaasnevad olulised riskid.
Tuumaenergia töörühm tutvustas täna ruumianalüüsi, mis toob erinevate stsenaariumite ja kriteeriumite põhjal välja piirkonnad Eestis, kuhu on põhimõtteliselt võimalik tulevikus tuumaelektrijaam rajada.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.