90ndatel meie toidulauale ja südamesse jõudnud hamburgerid ei ole nõus seda kohta loovutama. Eriti kindlalt on burgerid maanteeäärsete toidukohtade külastajate eelistuste seas. Seda tõdesid nii Liiguste kui Assamalla teeäärsete toidukohtade pidajad.
- Assamalla Grilli peab ettevõtja Hando Lööper. Foto: Sven Arbet/Ekspress Meedia/ Scanpix
„Tõsi, võrreldes eelmise suvega on ostjaid veidi vähem, kuid mullused numbrid tõusid seetõttu, et koroonapiirangutest pääsenud rahvas sõitis ja kulutas rohkem,“ sõnas Tartu-Rakvere maanteel asuvat Assamalla Grilli pidav Gamexe OÜ omanik Hando Lööper. Koroona-aastatel aitas aga ellu jääda kaasamüümise võimalus. Märkimisväärse osa külastajatest moodustavad püsikunded, kes tulevad Tamsalust ja Väike-Maarjast. Ettevõttel on olemas ka toiduhaagis, millega käiakse üritustel.
Seotud lood
Kui Ergo Telvik oma kodu juures Tallinna – Narva maantee ääres veidi enam kui kaks aastat tagasi Liiguste burgeriputka avas, ei olnud tal aimugi, mille kõigega tuleb tal silmitsi seista. Kõigest hoolimata on mees jätkuvalt optimistlik.
Tudu alevikus veerandsada aastat tegutsenud Jaama trahteri uksed pandi kinni ajal, mil läks väga hästi ja klientide puuduse üle kuidagi kurta ei saanud. Miks ometi?
Mitmed Lääne-Virumaa kohvikud on kimpus suurte elektriarvetega, mille tasumiseks peavad nad hakkama järjest ja määramata ajaks toidu hindu tõstma või mõne muu mõjuva lahenduse leidma. Grillersi ja Assamalla kohvikupidajate sõnul pole ime, kui ühel hetkel peab burgeri eest koguni 10 eurot välja käima.
Restoranide käibemaksu leevendamine tõstaks ettevõtjate konkurentsivõimet, kuid samas vähendaks ka maksudeta palkade maksmist, arvab restoranide Lee ja Lore omanik Kristjan Peäske.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.