Tudu alevikus veerandsada aastat tegutsenud Jaama trahteri uksed pandi kinni ajal, mil läks väga hästi ja klientide puuduse üle kuidagi kurta ei saanud. Miks ometi?
- Tudus veerandsada aastat Jaama trahterit pidanud Merje Siimpere (paremal) otsustas populaarse söögikoha uksed sulgeda. Edasi jätkatakse ainult cateringi pakkumisega. Fotol on ta koos trahteri noorperenaise Marili Oleskiga. Foto: Sven Arbet/Ekspress Meedia/Scanpix
„Mul on hirm uue maksupaketi ees, mis uuel aastal saabub,“ sõnas ettevõtte juhataja Merje Siimpere. „Sellepärast otsustasin uksed sulgeda kõrghooajal, et saaks koondamistasud töötajatele välja maksta – tahan saada inimestele julgelt otsa vaadata,“ sõnas Siimpere.
Ka riigi või maksuameti ees ei ole naisel olnud kunagi tarvidust silmi peita, sest ettevõttel ei ole kunagi olnud maksuvõlga ja seda vaatamata esimesele majanduskriisile, koroonakriisile ja muudele kriisidele, mis on tabanud küll elektrihinna, küll muude hinnatõusude näol.
Seotud lood
172 aastat hariduse kantsiks olnud Tudu kool sulges täna lõplikult uksed. Pidulikule lõpukellale saabusid kooli vilistlased ja kunagised õpetajad. Kurba sündmust looritas siiski rõõmu ja tänu helk.
Eelmise nädala neljapäeva õhtul keeras kõrtsmik Ilmar Uldrich legendaarse Kurva Kodu ukse lukku. Sedapuhku jäädavalt.
Sel nädalal oli võimalik Tudus näha tugevat tuulekeerist.
Koolitoidu teema kütab kirgi, mille üheks põhjuseks on tänaste keskealiste inimeste mälestused nõukogude koolisööklast, mille märskõnadeks olid pekitükid kastmes, tärkliseklimbid kisselli sees ja kõrbenud piimasupp.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.