USA on aastakümneid kogunud miljoneid kilosid juustu, et piimatoodete hindu stabiilsena hoida. See on aga aja jooksul toonud palju muresid.
- USA hiigelladudes on nii juustukettaid kui ka kandilisi juustuplokke. Foto: Panthermedia/Scanpix
Näiteks 1970ndatel ja 1980ndatel maksis selline juustu säilitamine riigile miljon dollarit päevas. Ka täna on USA endistesse lubjakivikaevandustesse rajatud külmhoonetes sadu tuhandeid tonne juustu hoiule pandud.
Miks selline olukord tekkis ja kas selle olukorra parandamiseks on midagi välja mõeldud, kuulete saatest “Obskuurne majandus”.
Äripäeva raadio saade “Obskuurne majandus” on erinevaid veidrusi ja kurioosumeid kajastav ning silmaringi avardav meelelehutuslik lühisaade, mida on võimalik kuulata ka Lääne-Virumaa Uudiste tellijatel, kui nad on uudisveebi sisse loginud.
Obskuurne majandus: USA istub niisama miljonite juustukilode otsas
Seotud lood
Saadet „Obskuurne majandus“ on tehtud juba üle saja osa. Selle tegemise jooksul on saatejuht sattunud igasugu legendide otsa, mis tegelikult tõele ei vasta.
Teadlased Soome idufirmast tõestavad, et tegelikult võiks saada küll ära elada õhust ja armastusest. Nimelt võtsid nemad õhust toidu tootmiseks appi ühed teatud mikroobid.
Kontoris on mingi tähistamine. Näiteks on kellegi sünnipäev või õnnestus mõni projekt või pakutakse lihtsalt niisama kõigile torti.
Kui mehi diskrimineeritakse töökeskkonnas pikkuse pärast, siis naistel on sama mure kehakaaluga. Korpulentsemad naised saavad rikastes riikides vähem palka.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.