Kõrgelt hinnatud ohvitser läks Aafrikasse sildu ehitama
Eesti meeste seast on läbi aegade sirgunud väga palju teenekaid ohvitsere. Nende seas on olulisel kohal 1. märtsil 1918 Kundas sündinud Ants Väino (sünninimega Heinrich Johannes) Lahi.
Esimest korda mängiti Eestis jalgpalli teadaolevalt veel 19. sajandi lõpus, mil Oskar Kallas Narvas proovis seda mängu koolipoistele tutvustada. Esimene päris vutipall toodi Tallinnasse Saksamaalt 1903. aastal. Aga siis see kuninglik mäng veel Eestis hoogu sisse ei saanud.
Umbes 90 ja pisut enam aastat tagasi oli Rakvere ja Tapa jalgpallimeeskondade üks kõvemaid tegijaid nooruke ohvitser Alfred Rebane. 1960. aastal omistati talle tubli teatritöö eest Eesti NSV rahvakunstniku aunimetus.
Pärast Eesti annekteerimist Nõukogude Liidu poolt pääses eluga vaid mõni üksik Vabadussõja-aegsetest vanemohvitseridest. Üks neist õnnelikest oli Tamsalu lähedalt Kuie külast pärit Arnold Hinnom.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.