• 11.06.24, 17:15

Eesti puugid levitavad malaariasarnast viirust

Suvise tervisemure puhul piisab enamasti kodusest ravist. Perearsti nõuandetelefoni 1220 arst-nõustaja dr Karina Ivanova selgitab, millal vajab suvine tervisemure aga meditsiinilist tähelepanu.
Soojenev kliima, heitlikum temperatuuride vaheldumine ning uute putuka- ja taimeliikide Eestisse levimine toovad Eestisse ka uued tervisega seotud küsimused.
  • Soojenev kliima, heitlikum temperatuuride vaheldumine ning uute putuka- ja taimeliikide Eestisse levimine toovad Eestisse ka uued tervisega seotud küsimused. Foto: Shutterstock
Puugid levitavad uusi haigusi ja esineb ka seganakatumist

Seotud lood

Uudised
  • 23.06.23, 14:30
Rakveres leiti uuringu käigus keskmisest rohkem puuke
Linnapuukide uuringu raames viisid TAI nakkushaiguste uuringute osakonna teadurid 24. maist 8. juunini läbi puugikorje Eesti linnade rohealadelt. Sel ajavahemikul külastati 47 linna ning kokku käidi 51 haljasalal.
Kasulik
  • 05.04.23, 16:36
Ettevaatust, puugihooaeg on alanud
Varakevade saabumisega on muutunud aktiivseks esimesed puugid. Eestis kestab puugihooaeg tavaliselt aprillist oktoobrini, sellesse perioodi jääb ka enamik puukentsefaliidi haigusjuhte, vahendas terviseamet.
Uudised
  • 17.09.22, 08:50
Kuus müüti borrelioosi kohta
Borrelioosi kohta on levimas väga palju müüte ja teooriaid. Erinevate arusaamade levikule aitab kaasa internetipõhise mittemeditsiinilise kirjanduse kättesaadavus. Artikkel on refereeritud ITK Sõnumitest.
Uudised
  • 05.05.21, 13:34
Puukidele meeldib elada Kadrina vallas
Tervise Arengu Instituudi teadlaste ja looduses käijate märkmetel on Lääne-Virumaa kõige ohtlikumad puugipiirkonnad Rakvere, Tapa, Tamsalu ja Kunda linn, aga ka Väike-Maarja vallas Äntu, Vorsti ja Vao küla ümbrus.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 11:13
TOP 3 sõiduautot, millel on üllatavalt odav aastamaks
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele