Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus on ainuüksi sellel nädalal vajanud läkaköha tõttu abi kolm last. Lastekliiniku ägedate infektsioonide osakonna arstide sõnul võib sage haigestumine läkaköhasse viia puhanguni.
- Tartu ülikooli kliinikumi lastekliiniku ägedate infektsioonide osakonna juht Piia Jõgi. Foto: Kliinikum
Nii Eestis kui Euroopas on alates 2023. aasta teisest poolest haigestumus läkaköhasse suurenenud ning juba on teatatud ka puhangutest. Lastekliiniku ägedate infektsioonide osakonna juhi dr Piia Jõgi sõnul on ka kliinikumi lastekliinikusse sellel sügisel ja talvel hospitaliseeritud senisest oluliselt enam läkaköhasse haigestunud lapsi, kes on olnud läkaköha vastu vaktsineerimata. “Ka hetkel viibib kliinikumis raskes seisundis läkaköhaga väikelaps,“ ütles Jõgi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Perearst Maire Suurkivi tuletab lapsevanematele meelde, et uue kooliaasta alguses tuleks üle vaadata ka lapse vaktsineerimise seis.
Haigestumine läkaköhasse kasvas aastal 2023 pea neli korda ja haigestumise kasvu tendents jätkub suure tõenäosusega ka tänavu: alanud aastal on kolme kuuga juba registreeritud kaks kolmandikku mullu registreeritud haigusjuhtudest.
Terviseameti andmetel on Eesti laste hõlmatus riikliku immuniseerimiskava vaktsineerimistega COVID-19 pandeemia järel järsult langenud.
Ülemiste hingamisteede viirushaigused on sügise tulekuga taas jõudsamalt levimas. Mida tasuks oma kopsude tervise hoidmisel ära teha, kirjutab pulmonoloog dr Liisi Luht.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.