Tänavu juba 25. korda korraldatud Eesti aasta auto konkursil tegi ajalugu Škoda, kellest sai konkursi esimene viiekordne võitja.
- Tipust topini ja topist Tipuni. Uue Superbi tagant paistab Rogosi mõis Ruusmäe külas Rõuge vallas Võru maakonnas. Limusiinilikult ruumikas diiselmootoriga Škoda tarvitas Tallinnast ligi 300 km kaugusesse paika jõudmiseks vähem kui neljandiku oma 66liitrise kütusepaagi sisust. Foto: Karl-Eduard Salumäe
Võidukaks osutunud Škoda Superb läheb ajalukku kui esimene mudel, mis läbi aastate saavutanud kolm esikohta.
Superbi tänavune võit oli Eesti aasta auto ajaloo üks kindlamaid – 84 võimalikust punktist sai Superb 70 ja tosinast žüriiliikmest ei pannud Škodat esikohale vaid neli. Nende nelja hulgas oli ka Äripäeva arvamustoimetaja ja autoajakirjanik Karl-Eduard Salumäe, kelle valiku ja põhjendustega saab tutvuda allpool.
Eesti aasta auto 2025 konkursi teine koht kuulus Dacia Dusterile (53 punkti), järgnesid Hyundai Santa Fe (38), Volkswagen Tiguan (37), Renault Scénic e-Tech (37) ja Ineos Grenadier (29). Võrdsete punktide korral otsustavad paremusjärjestuse kõrgemad kohad, esmalt võrreldakse esimesi, seejärel teisi kohti jne. Tiguanil olid ühed kolmanda koha punktid enam kui Scénicul.
Aasta auto žürii esimees Tõnu Ojala tõi välja, et mullune autoaasta oli uudisterohke, esmasesse kandidaatide nimekirja pääses 45 uudismudelit. Ojala täpsustas, et autoajakirjanikest žüriiliikmed nimetasid oma esmases valikus kokku neist tervelt 36 eri mudelit. “Kui lõpuks oli Dacia teine koht peaaegu sama kindel kui Škoda esikoht, siis kolmandale kohale käis ülitihe võistlus. Hyundai Santa Fe edestas vaid ühe punktiga nii Volkswagen Tiguani kui Renault Scénicut,” täpsustas žürii esimees.
Žüriis Äripäeva esindanud Karl-Eduard Salumäe kirjeldas tänavust võiduautot järgnevalt: “Uus Superb on tehtud sama retsepti järgi mis kaks eelmistki: laugpära- või universaalkere, limusiinilik jalaruum tagareas, tohutusuur pagasiruum, esinduslik tunne. Uue põlvkonna mudeli puhul väärib esile toomist pistikhübriid, mis sõidab elektri jõul pikalt ning on vägagi ahvatleva hinnaga. Võib arvata, et koosmõjus Eestis jõustunud automaksuga ostetakse nii mõnigi Superb edaspidi just pistikhübriidina.”
Küll aga jäi Superb Salumäe edetabelis siiski Dacia Dusteri järel napilt teiseks. “Duster tegi oma eelkäijaga võrreldes tehnoloogiliselt kõige suurema arenguhüppe ning on jätkuvalt soodsa hinnaga,” põhjendas Salumäe enda eelistust.
Karl-Eduard Salumäe edetabel Eesti aasta auto konkursil:
1. Dacia Duster
2. Škoda Superb
3. Renault Scenic E-Tech
4. Hyundai Santa Fe
5. Ineos Grenadier
6. Volkswagen Tiguan
Avaldame alljärgnevalt Karl-Eduard Salumäe Superbiga tehtud testsõidu kokkuvõtte:
Uus Škoda Superb teeb kõike seda, mida Superbid muistegi
- Škoda Superb on nüüdseks võitnud aasta auto konkursi kolm korda. Foto: Pille Russi
Škodal on tähtis aasta. Veel enne uut Kodiaqi,
millega Äripäev Hispaanias tutvust tegi, esitleti neljanda põlvkonna Superbi. Need kaks mudelit jagavad ootuspäraselt võimalikult suurt osa tehnikast, uhkeldavat nime Škoda Smart Dials kandva kolme multifunktsionaalse pöördnupu ja roolisambale kolitud käiguvalitsani välja.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maastikuvõimekal Dacial sai kõik uus: välimus, tehnika ja isegi vist ostjad, kirjutab autoga proovisõidu teinud Karl-Eduard Salumäe.
Sõidame superrikastele mõeldud särtsuautoga Eesti teedel
Rolls-Royce Spectre on ennekõike Rolls-Royce ning alles seejärel elektriauto.
Volkswagen on teinud mikrobussi, mis pakub emotsiooni rohkem kui praktilisust.
Elektri-Volkswageni perekonna järjekordne liige sunnib ümber harjuma, milliste omadustega me seda marki seostame, kirjutab uudismudeliga testsõidu teinud autoajakirjanik Karl-Eduard Salumäe.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.