Ülemiste hingamisteede ägedate nakkuste levik kasvas eelmisel nädalal. Gripi tõttu hospitaliseeritute arv kasvas 33 protsenti, neist üle poole olid vanuses 65+. COVID-19 haigestumus on samal ajal selgelt langustrendis.
- Eelmisel nädalal grippi haigestumus tõusis. Foto:
Üldine haigestumuse trend näitab langust, kuigi nooremas vanuserühmas (0-4 aastat) täheldati 20% kasvu, teatas terviseamet. Märkimisväärset haigestumuse kasvu konkreetsetes vanuserühmades ei täheldatud, välja arvatud 70-74-aastaste hulgas, kus kasv oli 11,8%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus on ainuüksi sellel nädalal vajanud läkaköha tõttu abi kolm last. Lastekliiniku ägedate infektsioonide osakonna arstide sõnul võib sage haigestumine läkaköhasse viia puhanguni.
Terviseameti teatel on kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste – COVID-19, gripi ja RSV – haigestumus kasvutrendis. Lähinädalad toovad tõenäoliselt kaasa grippi haigestumise järsu tõusu ja hospitaliseerimiste arvu suurenemise.
Palju räägitakse koroonaviirusest, selle ennetamisest ning ravist. Selle kõrval kiputakse ära unustama, et sügis-talvisel hooajal on liikvel väga palju erinevaid hingamisteede viiruseid ning juba on Eestimaale jõudnud ka gripp.
Viiruste kõrghooajal haigestub Eestis grippi kümneid tuhandeid inimesi. Kõige rohkem vajavad gripi vastu kaitset riskirühmad – kuni 7-aastased väikelapsed, lapseootel naised, üle 60-aastased ning samuti alaealised, kellel on terviseseisundi tõttu suurem risk tüsistusteks ja raskeks põdemiseks. Terviseameti Ida regiooni juhi Marje Muusikuse sõnul on parim viis gripist hoidumiseks ja raskete tüsistuste ennetamiseks vaktsineerimine.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.