Vaatleja Raivo Vare käsitles Äripäevas ilmunud Ukraina sõja majandusblogi seekordses osas pikale veninud F16 hävitajate saagat, president Zelenskõi Euroopa turneed, BRICSi kohtumist; heitis pilgu Venemaa järjest kõhnemasse rahakotti ja andis oma hinnangu ka Prigožini langemisele.

- Venemaa Keskpanga peahoone Moskvas. Foto: Reuters/Scanpix
Suveaeg on osutunud üpris laetuks erinevatest uudistest, mis seonduvad Venemaa algatatud agressioonisõja edasiste arengutega. Kommenteerimata rinnetel toimuvat, tuleb tähelepanu pöörata ka muudele protsessidele, mida mõjutab sõja kulg ja mis mõjutavad omalt poolt selle edasist toimimist.
F16 lugu muudkui venib
Samal ajal kui sõjas on nähtav teatud konserveerumine rinnetel, kütavad emotsioone jutud sellest, kuidas Ukrainale antakse nüüd ikkagi F16 lennukeid. Kogu see lennukite epopöa tuletab meelde mõni aeg tagasi lahti rullunud lugu Lääne tankide andmisest-mitteandmisest Ukrainale, mis päädis lõpuks andmise lubadusega ja ka mõningate tankide üleandmisega.
Samas on tänaseks peaaegu 350 lubatud tankist ukrainlasteni jõudnud vaid väike osa ja nendegi hulgas üksjagu vananenud ja nõrga kaitsega Leopard 1-sid, mis lahingutes kasutamisel ka kannatada on saanud. Toites sellega venelaste enesesisendavat uhkustamist, et Lääne tankid on isegi nõrgemad Vene omadest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa suure võidupäeva laguneva propagandapildi taustal vajutab sõjamajandus agressorriigile üha raskema majandusliku pitseri, kirjutab vaatleja Raivo Vare.
Peking kasutab Venemaad eksisteeriva maailmakorra ümberkujundamisel "jäälõhkujana". Putini suhtes väljastatud vahistamisorder omab suurt tähtsust. Paistab aga, et Lääs polnud nõnda mastaapseks sõjapidamiseks ja vastava tehnilise abi ulatuseks valmis, kirjutab vaatleja Raivo Vare tema Äripäevas ilmuvas sõjablogi postituses.
Ilmselt hakatakse Venemaale juba kehtestatud sanktsioone edaspidi korralikumalt jõustama ning neist mööda hiilimise võimalusi takistama, kirjutab vaatleja Raivo Vare Äripäevas ilmuvas sõjablogi postituses.
Kremlis on tugev veendumus, et kui ka kogu Ukrainat ei õnnestu allutada, siis mingi osa ikka, ja seda saab presenteerida võiduna Lääne üle, kirjutab vaatleja Raivo Vare Äripäevas ilmuvas sõjablogi postituses.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.