Nii kohalike kui ka välismaiste ettevõtjate ja investorite julgustuseks: Eesti kaitsevõime on viimasel ajal märgatavalt paranenud. Siiski vajab Eesti rohkem vahendeid, millega vastast hävitada piiri taga, ütles kaitseväe juhataja kindral Martin Herem.

- Kindral Martin Herem (pildil) töötab kaitseväe juhatajana veel viimaseid kuid, andes suvel ohjad üle brigaadikindral Andrus Merilole. Foto: Andras Kralla
Herem rääkis Äripäeva raadio saates
"Kuum tool", et Eesti on viimase kahe aasta jooksul loonud ja loob ka järgneva aasta jooksul võimekust hävitada vastast temaga kontakti astumata.
Kaitseväe juht selgitas, et jutt käib täpsemalt näiteks varitsevast õhuründemoonast ehk tapjadroonidest, laevatõrjerakettidest ja suurtükilaskemoonast, mis tervikuna aitab vastast hävitada kuni 300 kilomeetri kaugusel. Heremi sõnul saaks vastase hävitamisel "viia kõik kaasnevad efektid ja kaotused enda territooriumilt välja".
Eesti kui ettevõtlus- ja investeerimiskeskkonna tugevdamiseks tuleb ettevõtjatele ja investoritele näidata, et Eesti on kaitstud koht, märkis kindral. "Kui räägime Venemaa ohust, siis kõik Ida-Euroopa riigid on ühtviisi ohustatud alad," ütles Herem.
Samas rõhutas kaitseväe juht, et kuigi tal on raske hinnata, kuidas Eesti kaitsevõime paistab välja ärimaailmas, siis vähemalt poliitikute-diplomaatide ja kaitseväelaste hulgas paistab Eesti kindla peale välja kaugele ja positiivselt.
Eesti kaitsevõime tugevdamiseks tuleb aga veel rohkem investeerida ja samal ajal teha asju targemalt, ütles ta.
Lisaks rääkis kindral Martin Herem lähemalt, mis seisus on Eesti kaitsetööstus ning milline on kaitsetööstuse arendamise väljavaade.
Lääne-Virumaa Uudiste tellijad saavad saadet mugavalt endale sobival ajal kuulata siit:
Herem: me vajame rohkem tapjadroone
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Endine laskesuusataja ja ettevõtja Even Tudeberg plaanib koos kurikuulsa Blackwateri eraarmee asutaja, Šveitsi brigaadikindrali ja endise Itaalia ajakirjanikuga rajada Eestisse mahukat kaitsetööstust.
Kaitseminister Hanno Pevkur esitab parlamendi riigikaitsekomisjonile arvamuse saamiseks ja Vabariigi Valitsusele kinnitamiseks kaitseväe juhataja kandidaadina 1. jalaväebrigaadi ülema kolonel Andrus Merilo, teatas kaitseministeerium.
Kergliiklusteed ei kipu täitma oma eesmärki ühenduste loojana, vaid on muutunud pigem spordirajatisteks, tõdeti Tapa valla arengukava arutelul Porkunis.
Enne aasta lõppu avaneb kindral Martin Heremil võimalus riputada vorm puu peale ja jääda pensionile. Tema aeda rüüstavate mullamuttide kergenduseks Herem seda siiski ei tee.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.