Põllumeestel on kõrini sellest, et haneparved nende raha nahka panevad. 2019. aastal aasta põllumeheks valitud Viru-Jaagupi farmer Indrek Klammer soovitab rakendada omalaadset telefoniterrorit, et ametkondadele mõistus pähe panna.

- 2019. aastal aasta põllumehe tiitliga pärjatud Indrek Klammer kutsub viljakasvatajaid helistama keskkonnaametisse ja politseisse, kui haneparv põllule laskub. Foto: Andras Kralla/Äripäev
Kui paaril aastal katsetati Eestis kevadise haneliste heidutusjahiga, siis mullu keelas kohus selle põhjendusega, et hukkuda võib mõni meil väga rangelt kaitstud väike-laukhani. Tänavu laiutavad hiiglaslikud haneparved taas meie põldudel.
Osaühingu Voore Farm juhataja Indrek Klammer ütles, et heidutusjahti on väga vaja. Ta meenutas, et kui heidutusjaht oli lubatud, oli elu palju helgem. Haneparvest tohtis maha lasta ühe linnu. „Ja kui see üks lind maha lasta, siis nad enam ei tule. Niisama paugutamisest pole aga mingit abi,“ kõneles Klammer.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täpselt nädala pärast algab Eesti majandusmetsades pesitsurahu, kuid Rakvere Metsaühistu esindaja sõnul pole pesitsusrahust kinnipidamise kontrollimise reeglid piisavalt selged.
Lääne-Virumaa ettevõtjaid mõjutavad Venemaale kehtestatud majandussanktsioonid.
Kuigi valdavalt kipuvad põllumehed möödunud suve üle pisut nurisema, sest saagid jäid kohati enam kui kesisteks, siis leidub ka erandeid.
Kolmapäeval Lääne-Virumaad väisanud maaeluminister Urmas Kruuse leiab, et meie põllumajandustoodangut on vaja rohkem väärindada ning lubab põllumehi mitte hätta jätta.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.