Tulevik pole nii ilus, nagu tahaksime, aga ilmselt ka mitte nii tume, kui kardetakse. Teeme nii, et suudaksime kiirelt edasi liikuda, kirjutab Eesti peaminister aastatel 1992–1994 ja 1999–2002 Mart Laar vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
- "Loomulikult valitseb Putin hea meelega oma Põhja-Koread või paremal juhul Iraani. Vahva ju oma uut Moskvitši roolida, Onu Vanja burgerit haugata ja RuColat limpsida," kirjutab Mart Laar. Foto: Andras Kralla
Äripäev küsis, mis meid sügisel ootab, lisades samas, et “õhk on pessimistlikest tulevikuprognoosidest lämbe, nagu ilm enne äikest”. See tõdemus intrigeeris mindki oma vastuse saatma, sest kujutasin hetkeks elavalt ette, kui pessimistlikud oleksid need prognoosid olnud siis, kui Eesti poliitikud oleksid omal ajal kuulanud kõiki tarku soovitusi – ka Äripäeva omi – ning jätnud kaitsekulusid püstloodis taevasse tõstmata ja NATOsse pürgimata, sest viimane oli teatavasti lootusetu ettevõtmine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasta alguses ilmus meie ajakirjaniku, Andres Pulveri sulest artikkel "Käi kuradile, Kaja Kallas!". Poole ööni rahutult voodis vähernud Andres ei saanud muremõtetest kuidagi võitu, kuniks ühel hetkel sai tal hing täis ja ta otsustas need mõtted siira emotsiooni pealt kirja panna.
Ettevõtja Marko Pomerants otsustas osaleda Lääne-Virumaa Uudiste arvamuslugude konkursil kolmel põhjusel. "Esiteks, sest mulle ei meeldi silmakirjalikkus. Teiseks raha pärast ja kolmandaks seetõttu, et on olemas inimesed, kelle pisarad mulle korda lähevad," põhjendab Pomerants.
Raivo Hein on tubli mees – ta ei taha oma lastele koormaks jääda. Mina ei looda ka riigile, sest ma ei taha olla oma riigile koormaks, kirjutab suhtekorraldaja, endine riigihalduse minister Janek Mäggi.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.