Omal ajal oli turg oluliseks kokkusaamiskohaks ning paigaks, kust paljud oma igapäevased ostud tegid. Kaupa käiakse turult hankimas tänapäevalgi, kuigi Rakveres just mitte väga palju.
- Pildike omaaegselt Rakvere turult. Foto: SA Virumaa Muuseumid
Rakvere turg asus kuni 1990.-te aastate algupooleni praegusel Keskväljakul, mis ametlikultki Turu platsi nime kandis. Ja turg oli märksa suurem ja rahvarohkem kui praegu nurga taga.
Turuhoones oli lihaäri, mis ikka turu juurde käib ning kauplejaid oli õueski oluliselt rohkem.
Ent 90 aasta taguse ajaga ei saa ei praegust ega ka mõnekümne aasta tagust Rakvere turgu kohe kuidagi võrrelda.
Ajaleht Virulane käis turgu uudistamas 1933. aasta jaanuaris ning artikkel, mis kandis pealkirja "Õudseid pilte Rakvere turult" ilmus 31. jaanuari lehe esiküljel.
Tasub juhtida tähelepanu asjaolule, et alljärgnev pikk, aga lõbus jutt ei ole sobilik nõrganärvilistele ja neile, kes poliitilisest korrektsusest kinni peavad.
Seotud lood
Täpselt 90 aastat tagasi, 24. jaanuaril 1933, peeti Rakveres kõmulist poliitilise maiguga kohtuistungit, kus süüaluste rollis olid ajalehe Virumaa Teataja peatoimetaja Elmar Lehtmets ja endine Põllumeeste Kogude erakonna Virumaa komitee sekretär Richard Känd.
Tänapäeval satub inimene pangakontorisse harva, ometi teevad pangad tuhandeid tehinguid päevas. Omal ajal oli aga just pangasaal ainuke koht pangaga suhtlemiseks.
Üheksakümmend aastat tagasi peeti 15. oktoobril Rakveres laata. Kohaliku elu suursündmus meelitas linna palju maarahvast, kes laadal käimise kõrval ka lollustega hakkama said.
Täpselt 91 aastat tagasi, 3. märtsil 1931 jõudis Venemaalt vangilaagrist koju Palmsest pärit laevakapten Arnold Jalakas, kelle juhitud laeva oli Nõukogude Liit 1929. aasta sügisel kaaperdanud.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.