Eesti peaks aitama kaasa sellele, et tuulepargid end Lätti ei ühendaks. Foto: Andras Kralla
Kuhu me oma energeetika liikumas oleme, rääkisid saates "Cleantech" majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Karlis Goldstein ja teadlane Mario Kadastik.
Riigigümnaasiumi abituriendid kehastusid erinevatesse rollidesse, et arutleda, kas tuumajaam on energiakriisist päästja või hoopis tee hukatusse. Ei õpilased ega ka kaasatud eksperdid ühese vastuseni ei jõudnud.
Eesti Geoloogiateenistus jätkab Kunda lähedal Aru-Lõuna lubjakivikarjääris fosforiidi ja kaasnevate ressursside uuringuid järgmise etapiga, mille fookuses on eelkõige toorme kaevandamise ja väärindamise tehnoloogia küsimused ning tervikliku väärtusahela analüüs.
Kuidas saadakse tulevikus energiat ja millised võiksid olla tulevikukütused, kirjutab TalTechi rakendusliku keemia professor Allan Niidu, kelle hinnangul on meil laias laastus vaid kaks valikut.
Meil on täna väga unikaalne ja korralik maksusüsteem ja selliseid asju laiali lõhkuda lihtsalt sellepärast, et midagi teisiti teha, ei ole mõtet, ütleb ettevõtja Väino Kaldoja poliitikute üles kergitatud maksudebati kohta. Investorina hindab ta end liiga helde käega tegijaks, kes vajab kõrvalpilku hindama.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.