Uus valitsus plaanib tõsta nii käibe- kui ka tulumaksu kaks protsendipunkti. Suurettevõtjatele Oleg Grossile ja Heiti Häälele ei tule see üllatusena, kuna oli teada, et kuidagi tuleb riigieelarve miinust täita.
- Ettevõtjad Oleg Gross (vasakul) ja Heiti Hääl ütlesid kui ühest suust, et käibemaksu tõstmine ei tulnud üllatusena. Foto: Liis Treimann
“Kuskilt tuleb see raha kokku korjata," ütles Alexela suuromanik Heiti Hääl. "See kaks protsenti minu jaoks isegi kõlab tagasihoidlikult,” lisas ta.
Oleg Gross ütles, et käibemaks on kõige lollikindlam maks, kust riik saab tulu. "Kui kõik nii käpuli on, siis midagi pole teha. Loomulikult oleks parem, kui oleks alla võetud või üritatakse alla võtta," sõnas ta. Gross sõnul on muidugi hea, et tõstetakse 2 mitte 5 protsenti.
Seotud lood
Isa ei näinudki tütre ammu seatud eesmärgi täitumist
Kui praegu peetavad koalitsioonikõnelused lõppevad Hanno Pevkuri saamisega ministriks ka uues valitsuses, saab tema asendusliikmeks riigikogus Katrin Kuusemäe.
Eesti jaoks on ohtlikum Sosnovõi Bor kui oma tuumajaam, metsade majandamise üle peaksid otsustama metsaeksperdid ja riigil pole vaja oma nina ettevõtlusesse toppida, leiab reformierakonna esinumber Lääne-Virumaal Hanno Pevkur.
Fookuses on näiteks Mongoolia
Riigikogu uksest välja jäänud Kaido Höövelson saab nüüd pühenduda asjadele, milleks viimased neli aastat palgatöö tõttu aega nappis – ärisuhete laiendamisele Jaapanis ja teistes riikides nagu näiteks Korea, Taiwan, Mongoolia, aga ka puhkusele ja spordile.
Aastatel 1999-2011 riigikogusse kuulunud ning ka riigikogu esimehe ja aseesimehe ametit pidanud Toomas Varek tõdeb, et aeg on muutunud. „Aga ütlen julgelt, et riigikogus toimuv on piinlik,“ sõnab ta.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.