Euroopa Liidu riikide 2020. aasta erinevate põllumajandusettevõtete suuruse võrdluses on Eesti oma põllumajandusettevõtte 86 hektariga juba kolmandal kohal. Foto: Pexels
„Eestimaal ringi liikudes näeb tuhandeid ilusaid teeviitasid ja silte, mis lõppevad sõnaga talu, ometi pole sellist määratlust enam ametlikult olemas,“ selgitas Ants Aaman, Kuusalu valla Rätsepa talu peremees ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu nõukogu liige.
Eelmisel nädalal oma 64. sünnipäeva tähistanud Aivar Niinemägi on rahutu hingega mees, kes tahab kogu aeg katsetada ja midagi uut proovida. Aastaid on ta töötanud omavalitsustes arendusnõunikuna, juhtinud MTÜ-d PAIK ja esindanud Eesti põllumehi ka Brüsselis, nüüd peab aga põllumajandusülikooli lõpetanud mees oma talu Rakvere vallas.
Eelmisel aastal toimunud maa korralise hindamise järel tõusis maa hind ja tõuseb ka maamaks. Lääne-Virumaa naabruses, Harjumaal Valgejõe külas elava Allan Alaküla talu krunt on lõviosas kaetud erinevate ehituspiirangutega, kuid kuna katastris on krunt 100% elamumaa sihtotstabega, kerkib maamaks ligi 20 korda. Maa-amet probleemi ei näe.
Viimastel aastatel oleme pidanud rinda pistma nii koroonapiirangute kui ka elukalliduse tõusuga, mis on mõjutatud suuresti sõjaolukorrast maailmas. See on pannud meid ümber hindama seniseid tegevusi ja väärtusi.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.