Tamsalu kooli direktor Mihkel Kurg on jõudnud oma karjääris punkti, kus tunneb, et on valmis rohkem vastutust võtma ja juhtivat rolli kandma. Tema juhtida on Tamsalu kooli Vajangu ja Tamsalu õppekohtade 1.-9. klassid.

- “Olen jõudnud oma karjääris punkti, kus tunnen, et olen valmis rohkem vastutust võtma ja juhtivat rolli kandma,” ütles Tamsalu kooli direktor Mihkel Kurg. Foto: Marie-Johanna Kippar
Mihkel Kurg on pärit Tartust, kuid keskhariduse omandanud Rakvere gümnaasiumis. Noore spordimehena tõi teda Rakverre korvpall, kui sai kutse liituda Rakverre loodud kõrgliigaklubiga, millest oli võimatu keelduda. Sport on teda ka edasises elus tugevalt mõjutanud: “Olen omandanud Tallinna ülikoolis magistrikraadi kehakultuuri erialal, töötanud koolis kehalise kasvatuse õpetajana, omandanud treenerikutse, loonud sportimist ja liikumisharrastust propageeriva ettevõtte ning töötanud omavalitsuste struktuuris spordijuhina.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Rõõmu peab tundma ja nalja peab saama”
Tapa gümnaasiumi direktor Ülle Laas soovib Tapale tuua uut juhtimisstiili. Koolil on kaks õppekohta — Tamsalus ja Tapal. Koolis alustavad õppimist 7.-12. klassi noored.
Tapa valla kooli direktoril Kettrud Tambergil on seljataga esimene töönädal. Tamberg hakkab juhtima 1.-6. klassilist Tapa valla kooli, mille õppekohad on Tapal, Lehtses ja Jänedal.
Lehtse kooli direktoril Merike Kärmasel seisab ees viimane töönädal ja alates 1. juulist läheb ta väljateenitud puhkusele. On paras aeg istuda maha ja vaadata tagasi, püüdes hetkeks unustada kõike ilusat varjutavad viimased kuud, mil kooli ees ootavad muudatused on asjaosaliste pahameele tõttu põhjustanud naisele väga palju pinget ja magamata öid.
Miks tekivad koolis konfliktid töötajate vahel?
See peab olema väga tugev ja enesekindel juht, kes julgeb Kadrina keskkooli direktori ametisse asuda, ütles Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.