Haljala vallavolikogu kehtestas uued maamaksumäärad, mida rakendatakse alates 1. jaanuarist 2025. Uute maamaksumäärade kehtestamine oli tingitud 2022. aastal läbi viidud maa korralisest hindamisest ja maamaksuseaduse muudatustest.
Võsu, aga ka teiste rannakülade suvilaomanikud peavad arvestama, et maamaks tõuseb päris palju. Foto: Toomas Tuul/Eesti Arhitektuurimuuseum
Alates 2025. aasta algusest rakenduvad Haljala valla territooriumil lubatud maksimaalsed maamaksumäärad ehk elamumaale ja maatulundusmaa õuemaa kõlvikule 1 protsent, maatulundusmaale 0,5 protsenti ning äri- ja tootmismaale või muu sihtotstarbega maale 2 protsenti maa maksustamishinnast aastas.
Iga KOV otsustab nüüd ise, kuidas oma rahvaga käitub
Ehkki riik lubab omavalitsustel kümne aasta peale planeeritud maamaksu tõusu läbi viia kahe aastaga, ei ole Lääne-Virumaa omavalitsusjuhid selle poolt.
Isamaa esimees Urmas Reinsalu usub, et kui rahvas europarlamendi valimistel valitsuserakondadele koha kätte näitab, tekib tervistav poliitiline kriis, mis sunnib koalitsiooni oma mõtlemist oluliselt muutma.
Hajaasustus on tiheasustusest kallim ning regionaalsete vahede tasandamiseks tuleks maa või kinnisvara maksuga kogutud vahendid jaotada omavalitsuste vahel vastavalt haldamist nõudvale pinnale, kirjutab endine Lääne-Virumaa Arenduskeskuse juht Aarne Leisalu Äripäeva arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.