Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonnas lõpeb reedel õppus Põhjakonn, mille raames viidi läbi lahinglaskmised kaitseväe keskpolügoonil ja Rutja õppeväljakul.

- Kaitseliitlased õppusel Põhjakonn. Foto: Kaitseliit
„Õppuse Põhjakonn 2024 sügisese etapi põhijõupingutus olid lahinglaskmised,“ ütles Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna, Viru ja Alutaguse maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu. „Selle õppuse raames harjutasime läbi kõik vajaliku ja saime ülevaate lahingvalmiduse hetkeseisust. Kui kevadisel Põhjakonnal oli fookuses erinevad taktikalised ülesanded ja seda nii kaitse kui rünnaku tingimustes, siis täna lõppenud õppusel, keskendusime lahinglaskmistele. Meie ringkonna võitlejaid said oma ülesannetega hästi hakkama, sealhulgas ka öiste lahinglaskmiste ja muutliku ilmastiku tingimustes.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
19. aprillil lõppes edukalt Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna (KiMKR) õppus Põhjakonn 24 kevadine periood. Õppuse Põhjakonn 24 raames osalesid KiMKRi üksused ka 15.-17. aprillil 1. jalaväebrigaadi juhitaval Nato liitlaste lahingugrupi integreerimisõppusel Ymir/Bold Bugle.
Kirde maakaitseringkonna õppus Põhjakonn toimub tänavu 15.-19. aprillil ja sellest võtab osa ligi 500 võitlejat.
Maakonna kõrgeima autasu, kuldse vapimärgi saab sel aastal Kaitseliidu Viru maleva pealik Jaanus Ainsalu. Kuidas Tartu mees ihu ja hingega, ehkki suure ringiga siia jõudis?
Rutja õppeväljakul viidi läbi Kirde maakaitseringkonna Viru maleva maakaitsekompanii väljaõpe. Samal ajal toimusid õppeväljaku teises otsas talgud.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.