Tänapäeval räägivad kõik mingil hetkel oma kassidest ja koertest. Huntidest ja karudest tehakse ka üha rohkem juttu. Aastate eest andsid aga kõneainet teistsugused loomad.

- Kanakull. Foto: Martin Mecnarowski
Ajalehes Virulane oli 12. novembril 1929 kaks loomalugu, mis mõlemad traagilise lõpu leidsid.
Küti valla mees Voldemar Inno oli 6. novembril läinud Viru-Jaagupi lähistele Kirikuküla metsa koeraga hulkuma. „Äkki kuuldus vali kohin ja hiiglasuur lind laskus koera peale, lüües temale küüned selga ja hakates nokaga hoope jagama,“ kirjutas ajaleht.
Inno haaras esimese ette juhtunud kaika ja virutas sellega linnule hoobi. Suur suleline lasi koera lahti ja tungis küünte ja nokaga mehele kallale. Pikema rabelemise järele õnnestus mehel siiski tigedale röövlinnule surmahoop anda. Metsik lind oli aga jõudnud mehe käed põhjalikult puruks rebida.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kättemaksuiha on üks kole asi. Ega sellest enne lahti ei saa, kui vaenlasele pole halba tehtud. Ja kui vaenlasele endale ligi minna ei julge, siis võetakse ette näiteks tema hobune, nagu juhtus 95 aastat tagasi. Ja juttu tuleb muustki.
1929. aasta suvel sündis Virumaal mitu eriskummalist looma. Ja rästikud tegid ka trikke, seetõttu just rästik pildi peale saanud ongi.
Kui tänapäeval on ajakirjanduses ilmunud artiklitel ikka autori nimi küljes, siis omal ajal juhtus seda haruharva.
Hobune on ohtlik loom, eriti siis, kui ta juhtub hulluks minema. 95 aastat tagasi, 25. aprillil 1929, Kadrinas just nii juhtus.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.