Alates 10. veebruarist saavad kõik Eesti üldharidus- ja kutsekoolid taas kandideerida aasta kooli tiitlile. Haridus- ja noorteameti korraldatava konkursi fookuses on nüüdisaegsed ja innovaatilised lahendused, mis muudavad koolis õppimise huvitavamaks ja tulemuslikumaks. Kandideerimine on avatud 24. märtsini.
![Mullu valiti aasta kooliks Jõhvi gümnaasium.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=35849d87-ed6d-5274-832b-e2a4df8ca301&width=3840&q=70)
- Mullu valiti aasta kooliks Jõhvi gümnaasium. Foto: Maila Meldre
Haridus- ja teadusminister Kristina Kallase sõnul soovitakse konkursiga esile tõsta koole, kus rakendatakse nüüdisaegset õpikäsitust, toetatakse koolipere heaolu ning lõimitakse oskuslikult formaalset ja mitteformaalset õpet. „Tänapäeval ei piisa enam ainult klassiruumis õppimisest. Nutikas õppimine toimub igal pool ja koostöiselt. Kooliväline tegevus, huvitegevustes ja projektides osalemine, kogukonna kaasamine – kõik see rikastab õppetegevust,“ rääkis minister ja avaldas lootust, et konkursil saab näha palju põnevaid koolide algatusi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Haridus- ja teadusministeeriumi välja kuulutatud 2021. aasta kooli tiitlile kandideerib tänavu 24 kooli. Lääne-Virumaalt soovib auväärset tiitlit kanda Rakvere ametikool.
Tänasest algas 24. maini kestev aasta kooli rahvahääletus. Kümne finalisti sekka valis žürii ka Väike-Maarja gümnaasiumi.
Aasta kooli valimiseks korraldatud rahvahääletusel osales 11 062 inimest, kelle antud häältele lisatakse žürii omad. Parimate seas püüab aasta kooli tiitlit ka Rakvere ametikool.
Uus seadus tõstab õppimiskohustuse ea 18 eluaastale ja pikendab seni kolmeaastast õpet kutsekoolides nelja aastani. Ehitusettevõtjad on kriitilised, Rakvere ametikooli direktor vaeb reformiga kaasnevat.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.