Meditsiiniuudiste detsembris toimunud konverentsil Meditsiin 2025 rääkis tervisekassa juht Rain Laane sellest, kuidas hoida tervishoidu üleval rasketel aegadel.
- Fotol: Rain Laane. Foto: Meeli Küttim
Oleme keerulises seisus – rabe on nii rahaline kui ka ühiskondlik seis, lisaks Venemaa sissetung Ukrainasse. Oleme investeerinud koostöösse ja suhetesse vähemalt seitse viimast aastat. Kui raha on, on lihtsam suhet hoida, kuid kui raha hakkab otsa saama, nagu praegu, tekib küsimus, kas varasem koostöö aitab kiiremini lahenduseni jõuda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuidas tullakse toime perearstide puudusega?
Üha rohkem inimesi seisab silmitsi olukorraga, kus nende perearst lahkub ametist. Kuidas selles olukorras abi tagatakse ja mida tehakse perearstide nappuse leevendamiseks? Selgitab tervisekassa.
Peaasi.ee emotsionaalse enesetunde anonüümne ja tasuta test aitab organisatsioonidel kaardistada töötajate vaimse tervise hetkeseisu ja planeerida tõhusaid toetusmeetmeid. See annab töötajatele tagasisidet tema heaolu kohta, pakkudes samas ettevõtetele koondtulemusi ja soovitusi, kuidas vaimset heaolu edendada.
Ravimiäri salakokkulepete lõpetamisele aitaksid kaasa näiteks see, kui haiglad saaksid ise ravimitootjatega lepinguid sõlmida, ja rangem kontroll, lahendused pole poliitikute hinnangul aga lihtsad ega kiired.
Alates 1. jaanuarist laieneb Eesti elanikele õendusabi teenuste valik ja paraneb ravivõimaluste kättesaadavus.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.