1891. aasta 8. märtsil sündis Rakke postiametniku perre, kus ootas ees juba tütar Marta, poeglaps, kes sai nimeks Heinrich. Tüdrukust kasvas lastekirjanik ja tõlkija Marta Sillaots, poisist sai aga hüdrobioloog Heinrich Riikoja.

- Heinrich Riikoja juurde kuulusid lahutamatult barett ja piip. Ringi liikudes ka jalutuskepp. Foto: Eesti Rahva Muuseum
Kunagine hobupostijaama hoone, kus Heinrich Riikoja (tollal küll veel Reichenbach) ilmavalgust nägi, on ka praegu säilinud, tõsi küll - pisut ümberehitatult. 8. märtsil 1991. a., Heinrich Riikoja 100. sünniaastapäeval avati Rakkes Faehlmanni 26 asuval hoonel mälestustahvel. Praegu tegutseb hoones Rakke raamatukogu.
1891./92. aastavahetuse paiku komandeeeriti papa Reichenbach Narva jõe taha Pljussa postkontori ülemaks. Pljussas veetis perekond ainult ühe aasta, kuid just seal ja kõigest üheaastasena lõi väikses Heinrichis välja erakordne armastus vee ja selles toimuva vastu. Hiljem on Marta Sillaots oma mälestustes kirjutanud: “Eriti tõmbas teda Pljussa jõgi. Mitte ei tea, mis teda jõe poole kiskus, kuid kogu pere pidi talvel valvel olema, et ta vette ei sulpsaks.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna möödub 157 aastat kirjanik Eduard Vilde sünnist. Tema raamatud ei ole reeglina kõige lihtsamini loetavad, aga nendel on väga oluline koht nii meie kirjandusloos kui ka eneseteadvuses.
Ernst Julius Öpik oli üks rahvusvaheliselt tuntumaid eesti teadlasi ja tema kuulsus ulatus isegi kaugele Aafrikasse, sest näiteks nii Malis kui ka Mauretaanias on välja antud tema portreega postmark. Ta oli teadlane, keda tema lugematud õpilased kutsusid Viimaseks Suureks Igakülgseks, andes niiviisi märku oma õpetaja ülilaialdastest teadmistest nii astronoomias kui muudeski valdkondades.
Eestimaalt on sirgunud mitmeid kuulsaid arstiteadlasi, üheks tuntuimaks neist oli kunagine vene tsaari au-ihuarst Maximilian Friedrich Werner Zoege von Manteuffel, kes sündis 13. juulil 1857. aastal Määri mõisahärra perre.
Rakverest kaugel, täiesti maakonna serval, vana Tallinn-Tartu maantee ääres asub pisike Piibe küla, mille järgi ka toda maanteed Piibe maanteeks kutsutakse. Sealsamas Piibe külas, õigemini küll mõisas, sündis 28. veebruaril 1792. aastal maailmakuulus loodusteadlane Karl Ernst von Baer.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.