Jakob Westholmi poolt välja valitud mehest tema mantlipärijat siiski ei saanud
Salatse külast pärit Elmar Etverk oli mees, keda Jakob Westholm tahtis näha oma kooli juhtimas. Ja kuigi episoodiliselt mees seda rolli täitiski, siis päris õiget koolijuhti temast ei saanud. Ülioluline mees meie hariduse jaoks aga siiski.
Elmar Etverk. Foto: Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum
Elmar Etverk sündis 23. juulil 1899. aastal Salatsel Madi talus, esmase koolihariduse omandas Annikveres Vihula ministeeriumikoolis. Vabadussõjas osales Elmar Etverk vabatahtlikuna õpilaspataljoni koosseisus ja seetõttu lõpetas ta Rakvere poeglaste gümnaasiumi alles 1920. aastal ja 1928. aastal matemaatikuna Tartu ülikooli.
Rakvere gümnaasiumil (mis iganes nimesid see kool läbi aegade on kandnud) on olnud kolm looma nimega direktorit – Jänes, Kukk ja Part. Ja igaüks neist on andnud koolile maja – või korpuse, nagu tänapäeval moekas on öelda.
Eelmise sajandi alguses oli Rakveres eestluse eestvõitlejaks 1907. aastal loodud Rakvere Eesti Haridusselts, mis avas 1909. aasta sügisel linna esimese eestikeelse kooli. Kooli juhatajaks kutsuti noor õpetaja ja hilisem tuntud diplomaat ja poliitik Julius Friedrich Seljamaa.
3. veebruaril 1883 Jäneda külje all Läpi külas Aru mõisa metsa- ja põlluvahi vanima lapsena sündinud Jakob Kents oli mõnes mõttes kummalise elukäiguga mees. Teistele hakkas ta kooliharidust jagama juba 19aastaselt, ise lõpetas aga gümnaasiumi alles pärast oma 41. sünnipäeva.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.