Viru-Nigula kiriku ette keset jalgteed on maetud omaaegne Alutaguse praost ja Viru-Nigula pastor Friedrich Immanuel Arvelius. Rahvasuus on põlvest põlve edasi antud legendi praostihärra surma kohta.
Viru-Nigula kirik on mitmes sõjas tornikiivrist ilma jäänud. See foto on tehtud umbes 40 aastat tagasi, enne tornikiivri taastamist eelmise sajandi kaheksakümnendate lõpus. Foto: Eesti Arhitektuurimuuseum
Friedrich Immanuel Arvelius sündis 23. augustil 1716 Viru-Nigula pastori pojana.
Valgustatud kirjamees Friedrich Gustav Arvelius leidis, et tema kohus on kultiveerida eesti keelt ja eesti keeles kirjutada, et aidata nii kaasa "oma vendade heaolule".
Kunagi kasutas enda kohta nimetust Sembard ehk siis maakeeli Sämi jõe laulik Friedrich Gustav Arvelius (1753-1806). Herbert Salu on nimetatud 20. sajandi Sämi bardiks.
Nagu tavaks saanud, läbisid augustikuu lõpus maailma eri paigust Eestimaale kohale tulnud katoliiklased Viru-Nigulas palverännaku. Eile oli see veel pidulikum ja erilisem. Katoliiklaste tuntuimat palverännaku paika kaunistab nüüdsest Neitsi Maarjale pühendatud klaasvitraaž.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.