Geneetilise testimisega tegeleva ettevõtte Asper Biogene andmebaasist laaditi ebaseaduslikult alla terviseandmeid sisaldavaid faile. Leke puudutab kümneid terviseasutusi, kelle seas on ka Rakvere haigla.
- Kurjategijad esitasid ka lunarahanõude. Foto: Fili Santillan / Unsplash
"Meid puudutas see õnneks vaid kahe patsiendi osas ambulatoorsest teenusest. Olime neile analüüsiteenuse tellinud nimetatud ettevõttest. Oleme patsientidega enda poolt juba ka suhelnud," ütles Rakvere haigla juht Ain Suurkaev.
Nimekiri andmelekkega seotud tervishoiuasutustest on lisatud artikli lõppu.
Reedel hoiatas politsei aga kelmide eest, kes kasutavad petuskeemides ära eile avalikuks tulnud andmeleket meditsiiniasutusest, et inimeste käest rohkem andmeid kätte saada.
Seotud lood
RIA eksperdid peatasid massilise dokumendifotode allalaadimise isikut tõendavate dokumentide andmebaasist. Seda võimaldas turvanõrkus RIA hallatavas, fotosid vahendavas teenuses. Politsei pidas kahtlustatava kinni ning alustas juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust.
Ühe Eesti põllumajandusettevõtte maine sai tõsise löögi, sest välismaal asuvad äripartnerid said Eesti firma nimel tehtud küberpettuse tõttu kahju 100 000 eurot. Petised kasutasid nn tegevjuhi petuskeemi, mis on Eestis taas levima hakanud.
Kiire rikkuse ihalejat varitsevad igal sammul petuskeemid
Kuigi investeerimispettustest on räägitud võrdlemisi palju, ent sellegipoolest langetakse igal aastal arvestataval määral petuskeemide ohvriks ning üldiselt ei õnnestu kaotatud ehk tegelikkuses vabatahtlikult petisele ära antud raha enam tagasi saada.
Tänapäeval on võimalik oma rahast ilma jääda lausa mitmel erineval moel - petturid kiusavad oma ohvreid nii vahetus suhtluses kui ka internetis kavalalt lõksu meelitades. Möödunud aasta jooksul peteti Eesti inimestelt välja ligi 9 miljonit eurot.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.