Eestlased ostavad väliskapitalilt järjepanu ettevõtteid välja, aga mis on selle taga? Lisaks: kas Jüri Mõisal oli õigus ja mil määral kõlab maailmas Ida-Euroopa hääl?
- Valeria Kiisk arvab, et see ongi loogiline, kuidas kohalik kapital ise Eesti turul suuremat rolli mängib. Foto: Raul Mee
Pensionifondid müüvad Tallinna börsi ettevõtteid, Ülemiste ja Viru keskus läheb väliskapitalilt kohalike kätte, tööstusettevõtete juhid ostavad ärid välisomanikelt tagasi ja toidutööstuski on taas eestlaste käes. Tore küll, 1990. aastatel “läks kõik rootslaste-soomlaste kätte”, aga miks nad nüüd siis lahkuvad?
Seotud lood
Töötajate arvu pole plaanis vähendada
Pärast HKScani Balti äride ülevõtmist ühendas Maag Grupp mullu septembris kõik grupile kuuluvad lihatootmise ja -töötlemise üksused ühise ettevõtte Maag Food alla, mida asus juhtima Silver Kaur. Tema eesmärk on pöörata viimastel aastatel kahjumiga tegutsenud Rakvere lihakombinaat kasumisse.
Firma keskmine palk tõusis järsult
Eelmise aasta lõpus Näpi saeveski ostnud Viljandi firma Puidukoda ärikasum oli mullu 2,9 miljonit eurot, kasvades aastaga üle kahe korra.
Laos jätkub kaupa kuni kaheks aastaks
Pärast sõja puhkemist Ukrainas ja Venemaa turu ära kadumist otsustas Aseri tellisetehase omanikfirma Wienerberger oma laod esmalt kaupa täis toota ja pani siis tehase pausile ning koondas töötajad. Tõenäoliselt jääb tehas seisma pikaks ajaks.
Töökohtade loojate ja koondajate TOP
Võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga kasvatas mullu neljandas kvartalis töötajate arvu kõige enam OG Elektra.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.