Naised äris: Oma Kingaäri on kodumaised jalatseid müünud ligi 30 aastat
Rakveres Kroonikeskuse teisel korrusel asuv Oma Kingaäri on jalavarjudega kaubelnud ligi kolm aastakümmet. Tänaseks on poes igapäevaselt ametis üks inimene – Virve Jõgiste (70), kes rääkis, miks ja kuidas ettevõte alguse sai.
Paljud ei teagi, milliseid jalanõusid Eestis valmistatakse. Foto: Rahel Lepp
Kui peale Eesti iseseisvumist naha- ja jalatsitööstus Kommunaar uksed kinni pani, leidis oma lõpu ka Rakveres Aia tänaval asuv Kommunaari tsehh. Et inimesed tööta ei jääks, moodustati AS Ravelin, aga erastamisprotsessi käigus lõpetas ka see tootmise. Ettevõtte raamatupidajana töötanud Virve pani koos kolme kolleegiga pead kokku ja asutati AS Raja. “Alguses oli meil mõte laojäägid maha müüa, palgad välja maksta ja tegevusele punkt panna,” meenutas Virve ettevõtte asutamist. 1996. aasta 17. juulil. Aga otsustati jätkata – muidugi mitte jalanõude tootmisega, vaid müümisega.
Värskes Perefirmade TOPis 7 meie maakonna ettevõtet
Kõik me teame lainelise pinnaga ahjusid, millest lapsena oli vanaema-vanaisa pool olles mõnus sõrmedega üle libistada. Samuti on mõned meist märganud erakordselt hästi säilinud kakskeelseid tänavasilte, ehkki võib arvata, et isegi uuemad neist on paigaldatud nüüdseks enam kui 30 aastat tagasi.
Kui tellid uhke tordi, suupistete vaagna või ostad pokekausi, siis kas oled kunagi mõelnud, kust on pärit kuldset karva tordialus, ühekordne vaagen või papist salatikauss? Suure tõenäosusega on see ostetud Rakveres asuvast poest Adeleeni.
Saksa päritolu kingapood Deichmann, mis avas Rakvere Põhjakeskuses uksed nädalapäevad tagasi, on kui sõõm värsket õhku, mis inimesi mitmes mõttes üllatab.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.