Ettevõtja Anti Viigisalu, kes jättis oma varasematel ehitusobjektidel töölistele palga maksmata, alustas Raplamaal kortermaja renoveerimist. Võttis korteriühistu käest ettemaksu, jättis jälle ehitajatele maksmata ega viinud projekti lõpuni. Nagu varemgi, tegutses ta ettevõtte kaudu, millel polnud formaalselt temaga mingit seost.
Advokaat Tarmo Pilve bürool on praegu menetluses kümmekond samasugust juhtumit, mis enamasti on seotud korteriühistutega ja nende tellitud renoveerimistöödega.
Eelmise aasta lõpus otsustas Prillimäe külas Sõpruse 10 maja haldav korteriühistu maja renoveerida – soojustada fassaadi, tugevdada seinu, värvida rõdud. Ühistu tegi hanke ja odavaima pakkumise esitas Poslok OÜ.
Ärme lase petturitel tegutseda. Kui tead sarnaseid juhtumeid, siis jaga infot meiega aadressil
[email protected]Korteriühistu tegi Poslokile materjalide ostmiseks 30 000 euro suuruse ettemaksu. Selle aasta jaanuaris tõusis käibemaks ja seetõttu oli Poslokil kasulik materjale ette osta.
Algul läks kõik hästi: tellingud pandi püsti ning novembris, detsembris ja jaanuari esimesel poolel ehitus edenes. Töömehed remontisid maja, veel kolm firmat tegid abitöid, panid torusid jne.
Jaanuari keskel aga jäi kõik seisma: töölisi ei käinud objektil kaks nädalat. Ühistu muutus murelikuks ja uuris Posloki nimel objekti juhtiva Anti Viigisalu käest, milles asi. Too teatas, et töötajad on haiged. See tundus ka usutav: kui kaks inimest töötavad paaris, siis kui üks haigestub, ei saa teinegi ohutuse huvides enam objektile minna.
Möödus veel üks nädal ja töölisi ikka polnud. Ühistu juhatuse liige Mike Gross otsustas töötajatele otse helistada ning selgus, et kogu selle aja olid nad terved, kuid objektile ei läinud, sest Poslok ei maksnud neile jaanuari eest palka. Firma juhatuse liige Aare Sagar kinnitab, et temagi ei saanud palka kätte.
Seotud lood
Esimesed ja ilmselt viimased kortermajad saavad varjumiskoha tasuta
Käputäie kortermajade keldrid kohandatakse riigi raha eest esmase varjumise kõlblikuks, kuid ilmselt peavad ühistud edaspidi kopsaka kulutuse ise kinni maksma. Paljudesse majadesse pole aga kuidagi võimalik rajada varjumiskohta.
Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimehe Andres Jaada sõnul ei tule Ida-Virumaal renoveerimise eeskuju või mentorit kaugelt otsida – Rakvere on esimene linn Eestis, kui praktiliselt kõik sovetiaegsed majad on renoveeritud.
Pool sajandit vanad põlevkivikaevandused Ida-Virumaal varisevad: põldudele ja metsadesse tekivad üha suured varinguaugud, Jõhvi on hädas ehituskõlbliku maa leidmisega ning Kohtla-Järvel kortermajad pragunevad.
Käes on korteriühistute üldkoosolekute tippaeg ning hea meelde tuletada, et korteriühistu liikmete füüsilise kogunemise ehk traditsioonilise üldkoosoleku kõrval pakub seadusandlus ka mitmeid muid võimalusi.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.