Kõikide Eesti juhtide seas ületas kiiruspiirangut 77 protsenti küsitletutest, mis on viimase kolme aasta kõrgeim näitaja, selgus transpordiameti augustis tehtud küsitlusuuringust.
Viimase aasta jooksul on kiiruseületamise tõttu sattunud liiklusohtlikku olukorda ligi 136 000 juhti. Foto: Transpordiamet
„Uuringu tulemused näitavad, et kiiruspiirangut jälgib vaid 22% meie sõidukijuhtidest," ütles transpordiameti liiklusohutuse osakonna juhataja Maria Pashkevich. „Lisaks kiirusele on liikluses endiselt tõsiseks probleemiks ka väsimus ja joove.”
Stagneerunud liiklusarenguga riigis süüdistatakse järjest kurjemal toonil pahasid autojuhte, keda tulevat üha rohkem jälgida ja karistada. Ent millal – või kas üldse kunagi – hakatakse mõtlema, et ehk on hoopis senised liiklusohutuse asja ajajad, lähenemised või ressursid ammendunud, küsib Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe.
Eelmisel aastal juhtus mootorratta osalusel 111 liiklusõnnetust, milles sai liikleja vigastada ja hukkus 3. Valdaval juhul põhjuseks oludesse mittesobiv sõidukiirus ja kontrolli kaotus sõiduki üle, märkis liiklusjärelevalvekeskus.
Nendel kolmel tänaval kihutatakse kõige sagedamini
Eile peeti üle Eesti liiklustalguid ning politsei käis mõõtmas kiirust kohtades, mille kohta inimesed olid sagedastest kiiruseületamistest teada andnud.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.