Oktoobris lubas maksu- ja tolliamet (MTA) suurendada ehituse töövõtuahelate kontrolli. Seni kontrollitud enam kui 200 tööandja juures on üle Eesti tuvastatud kümneid rikkumisi.
Ehitusobjektidel on tuvastatud kümneid rikkumisi. Foto: Maksu- ja Tolliamet
Ehitusettevõtetele on aasta aega kehtinud kohustus registreerida MTA e-teenuste keskkonnas suuremad ehitusobjektid, töövõtuahelad ning objektidele lubatud töötajad. Kohustuse täitmine aitab hoida ehitussektoris ausat konkurentsi, vältida rikkumisi ning vähendada maksuauku.
“Ettevõtjad ütlevad, et kas ma peaks ka Hiinasse registreerima ennast?”
Kohati nahaalsete võtetega end ka Eesti kaubandusturule suruv Hiina internetipood Temu teeb kohalikele kaupmeestele tuska, tekitades peale maksumure ka küsimuse, mida hiinlased kõikide meie andmetega teevad.
Sõjapropagandat täis Vene ajalehtede, hirmkallite Itaalia trühvlite, lihvimisketaste ja hennavärvi, aga ka mängusõdurite ja -lennukite ning raketiheitja mudeli ja kaatri varuosadega Venemaa piiril tabatud ettevõtja muretseb võimaliku Eesti riigist väljasaatmise pärast.
Rahandusminister Mart Võrklaev on lubanud 40 miljoni ulatuses makse paremini kokku koguda. Selle hind on Eesti inimeste ja ettevõtete pangakontodel toimuva info privaatsus.
Maksu- ja tolliameti tellitud ja Norstati läbiviidud 2021. aasta varimajanduse uuring näitab, et suhtumine ümbrikupalka on üha taunitavam ning vähenenud on nii ümbrikupalga saamine kui selle osakaal saaja töötasust.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.