Rakveres ja kaugemalgi leidub hulgaliselt inimesi, kellel on tekkinud küsimus - kas meie muusikamaja nimi sündis nii, et see kannaks meie kõigi häält? Osade küsijate nimel mõtiskleb Heiki Hallik.

- Nüüd, mil Alar Kotli visioon – tornid kui sakraalne lõppakord – on lõpuks teostumas, tuleb küsida: kas hoone on ikka Ukuaru... või on ta midagi enamat?
- Foto: Eskiis
Sageli kõnnin Kotli kirikust mööda – tasa ja omas mõttes, justkui midagi seal igakord kõnetaks. See hoone on end minu jaoks vaiksel moel lahti rullinud – mitte ainult silmale, vaid ka sisemisele kõlale. See ei ole pelgalt endine kirik, vaid midagi, mis kannab arhitekti unistust ja vaiksete aastate ootust. Midagi, milles elab vaim, süda ja hing.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ajakirjanik ja poliitik (EKRE) Aarne Mäe mõtiskleb selle üle, kellele tegelikult on vaja Ukuaru kontserdimaja ning mis saab Rakvere kultuuriseltsidest ning ka raamatukogust.
Lisatud galerii tornikiivri paigaldamisest
Arvo Pärdile pühendatud Ukuaru muusikamaja ehitus on jõudnud olulise verstapostini. Täna lõunal pandi paika esimene, Kastani puiestee poolne loodetorni kiiver, mis ootas oma aega 85 pikka aastat.
Konkursi preemiafond on 4000 eurot
Rakvere linnavalitsus kutsub disaini- ja loovagentuure, spetsialiste ja meeskondi osalema Arvo Pärdile pühendatud Ukuaru muusikamaja visuaalse identiteedi ideekonkursil.
Rakvere linnapea Triin Varek vastas kolmapäevasel linnavolikogu istungil linnavolikogu liikmete Andres Jaadla, Velvo Väli, Laila Taluniku, Rainer Miltopi ja Liivika Tominga arupärimisele seoses Arvo Pärdi muusikamaja nime muutmisega.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.