Eesti ajakirjanikud pakuvad Ukrainas huvi mitmeti, sealhulgas kohalikule jõustruktuurile. Lvivi politseijaoskonnas tuli ette näidata nii kohapeal tehtud fotod kui ka suhtlus sotsiaalmeedias.
- Lvivi rongijaam, kus 35 grivna ehk 1 euro eest saab lunastada tunniks ajaks sissepääsu mugavamasse ootesaali. Foto: Andras Kralla
Hommikuses Lvivis jalutades märkan esmalt istumas pingil itaallaste võttegruppi, siis jalutavad mulle vastu Poola ajakirjanikud, edasi pargib kolm autot kirjadega „Press“ ning kui hetk hiljem veel ühte kaamera ja mikrofoniga paari näen, astun neile ligi ja küsin, mida kõik siin vaiksel hommikul ühes ja samas kohas ootavad. Vastajad osutuvad türklasteks, kes selgitavad, et see on üks keskseid väljakuid ning võrdlemisi turvaline koht. Kui linnas midagi juhtub – näiteks tuuakse laupäeva õhtul Lvivi äärelinna tabanud raketirünnak –, lähevad nad kiirelt kohale.
Seotud lood
Grossi Toidukaupade kesklaos komplekteerijana töötav Serhii Gavrilyuk oli üks esimesi ukrainlasi, kes sõja puhkedes oma perele Poola-Ukraina piirile järgi sõitis.
Ukrainlanna Zenja tuli sõja puhkedes Eestisse koos nelja lapsega. Peale kahte nädalat on ta aga võtnud suuna tagasi koju. “Mu vend on sõjaväelane ning ma ei taha teda ärajooksmisega alt vedada,” ütles Zenja ja hakkas nutma.
Juba Ukraina-reisi esimesel päeval, 10-15 minutit pärast hotelli jõudmist see juhtubki – üle Lvivi kõlab võimalikust õhurünnakust teavitav sireen.
Inna Gordienko sai 23. veebruari õhtul kolleegilt hoiatuse: lahku Kiievist. "Mine sõida igaks juhuks Lvivi. Võib juhtuda, et täna hakatakse Kiievit pommitama."
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.