Inflatsioon on päris kiire ja see tekitab nii mõnelgi majanduslikke raskusi, sest sissetulekud nii nobedalt ei kasva. Sel taustal võiks alljärgnev lugu ühe tuntud ja austatud Eestimaa mehe majanduslikest muredest olla igati aktuaalne. Mis sest, et tema raskustes olid süüdi pisut teiselaadsed tegijad kui praegu.
- Otto Wilhelm Masingu haud Tartus. Foto: Eesti Kirjandusmuuseum
Viru-Nigulas viibimise viimastel aastatel, eriti aga pärast siirdumist Äksi, tabasid Otto Wilhelm Masingut rasked majanduslikud löögid, mis kibestasid auväärse pastorihärra meelt ja viisid ta peaaegu pankroti äärele.
Röövlijõugud ei anna asu
23. märtsist 1818 on säilinud Masingu kiri kindralsuperintendent Sonntagile, milles ta palub abi rahvaraamatu finantseerija leidmiseks. Kirjas annab Masing ülevaate ka oma senistest õnnetustest.
Seotud lood
Viis aastat tagasi avastasid remondimehed Viru-Nigula pastoraadi katuse alt metallkasti, milles olid vanad pornoajakirjad, erootilised pildid ja muud kahtlast kraami. Kasti oli sinna peitnud kunagine kirikuõpetaja Aleksander Alver.
Viru-Nigula kiriku ette keset jalgteed on maetud omaaegne Alutaguse praost ja Viru-Nigula pastor Friedrich Immanuel Arvelius. Rahvasuus on põlvest põlve edasi antud legendi praostihärra surma kohta.
1598. aastal löödi Rakverest minema kirikuõpetaja, keda süüdistati liiderlikkuses ja joomarluses. Kirikuõpetajana jätkas ta veel mitukümmend aastat, seda küll kreisilinnast kaugemal.
Lääne-Virumaa ilmselt kuulsaim kirikuõpetajate suguvõsa on Pauckerid, kes olid õpetajateks Simunas 1785-1918, aga paar Pauckerit ka Rakveres. Tuntuim neist on ilmselt Hugo Richard Paucker, Simuna kirikuõpetaja aastatel 1834-1872 ja Virumaa praost 1850-1872. Täna möödub tema sünnist 215 aastat.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.