Kui päevased toimetused tehtud, võis pere istuda raadiot kuulama. Foto: Eesti Ringhäälingumuuseum
Eks oli ju raadio tollal veel suhteliselt lapsekingades ning televisioonist osati küll vast ehk pisut unistada, kuid selle Eestisse jõudmiseni kulus veel paarkümmend aastat – alustas ju ETV saadete edastamisega 1955. aastal. Kuid tegelikult tehti esimesi lokaalseid katsetusi televisiooniga Eestis juba 1930.-tel aastatel.
Tänapäeval leiab ajakirjandusest ikka aeg-ajalt reisikirju ja neid leidus ka 95 aasta eest. Virulane avaldas 9. novembril 1929 ühe isemoodi ülevaate autoreisist Rakverest Peipsi äärde.
Jutud eesootavatest maksutõusudest ja hinnatõusudest on ilmselt hakanud juba paljusid ära tüütama. Ei ole midagi uut siin päikese all – samasugused olid lood ka 95 aastat tagasi.
Üldiselt on päris hästi teada, et 1950.-tel ja 1960.-tel aastatel toodeti Tartus autobusse. Aga mõnikümmend aastat varem ehk kahe maailmasõja vahelisel ajal oli busside ja ka muude autode ehitamine Eestis pigem reegel ning seda tehti paljudes kohtades, muu hulgas ka Rakveres.
90 aastat tagasi kuulutas valitsus kogu Eestis välja kaitseseisukorra, mis kehtestati kuni 1. jaanuarini 1934. Lõpetati vabadussõjalaste liidu tegevus, kehtestati tsensuur ajalehtedele, politsei sai õiguse inimesi kuni kaks nädalat kinni pidada ja piirati laialdaselt sõnavabadust.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.